Lubisz dyskutować ze znajomymi o przeczytanych książkach? Jeżeli szukacie miejsca, gdzie można to zrobić przy dobrej kawie i smacznym ciachu, przetestujcie nasz książkowy zakątek.

Zasady działania Klubów Książki są proste:

  1. Znajdź kilka osób, które nie tylko dużo czytają, ale też lubią o czytaniu dyskutować.
  2. Przygotujcie wstępną listę omawianych tytułów.
  3. Wymyślcie nazwę klubu.
  4. Ustalcie zasady działania, częstotliwość i długość spotkań itp.
  5. Stwórzcie krótki opis i prześlijcie go na adres: kontakt@carpelibrum.pl.

Odpiszę, ustalimy termin, a reszta należy do Was!

Poszczególne kluby prowadzą sami czytelnicy – grupa osób, która lubi rozmawiać o książkach offline.

To zależy od grupy. Z racji profilu naszego miejsca, zachęcamy do czytania w oryginale i rozmawiania w danym języku, ale jeżeli macie klub dyskutujący po polsku, drzwi stoją otworem – przecież o dobrych książkach warto rozmawiać w każdym języku, a i  kwestia tłumaczenia może być jednym z ciekawszych tematów.

Trochę j.w.:

Z racji profilu naszego miejsca, zachęcamy do omawiania książek publikowanych w językach obcych i rozmawiania o nich w danym języku, ale uważamy też, że każda dobra książka –  niezależnie od gatunku i języka – zasługuje na uwagę i omówienie.

To zależy od danego klubu i listy lektur. Każdy potrzebuje czasu na zdobycie książki, przeczytanie jej i przygotowanie się do dyskusji.

To zależy od Klubu. Chociaż godziny otwarcia Carpe Librum to 11:00-18:00, w dni spotkań klubów i innych wydarzeń działamy dłużej.

To zależy od danego klubu;) Grupa powinna być na tyle duża, żeby zapewniać frekwencję i różnorodność głosów, ale i na tyle mała, żeby każdy mógł brać czynny udział w spotkaniach. 

Jeżeli nie zmieścicie się w zakątku z przemięciuchną sofą, mamy też miejsca “od frontu”.

Każda grupa wiekowa, która jest w stanie zorganizować się wokół dobrych książek i regularnie się spotykać, jest mile widziana.